Ranking Deweloperów

Najwięksi Deweloperzy w Polsce

Murapol – w 2016 roku spółka ustanowiła rynkowy rekord na polskim rynku deweloperskim, sprzedając w całym kraju 3042 mieszkania

Robyg – to spółka deweloperska, której główna obszarem działalności jest obsługa nieruchomości oraz działalność w zakresie budownictwa. ROBYG realizuje projekty budownictwa mieszkaniowego w Warszawie i Gdańsku.

Dom Development – wiodący deweloper na warszawskim rynku mieszkaniowym i jeden z największych i najdłużej działających deweloperów na rynku polskim. Spółka jest członkiem-założycielem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Atal – przedsiębiorstwo realizuje inwestycje w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie, i Wrocławiu. Oprócz działalności podstawowej, spółka oferuje również program wykończenia mieszkań „pod klucz”.

LC Corp – spółka holdingowa kontrolująca grupę spółek, których podstawowym przedmiotem działalności jest działalność deweloperska polegająca na nabywaniu nieruchomości i budowaniu obiektów o przeznaczeniu mieszkaniowym, biurowym, handlowym lub usługowym.

Budimex – przedsiębiorstwo infrastrukturalno-usługowe koncentrujące się na rynku polskim. Działa w sektorach infrastruktury: drogowej, kolejowej, lotniskowej; budownictwa kubaturowego, energetycznego, przemysłowego i ekologicznego.

J. W. Construction – jest to spółka holdingowa, kontrolująca kilkanaście spółek głównie z branży deweloperskiej. Buduje głównie w Warszawie, Łodzi, Gdyni oraz w Katowicach, a także poza granicami kraju, m.in. w Hiszpanii, Rosji czy Bułgarii.

Bouygues Immobiler – realizuje projekty deweloperskie we Francji oraz w innych krajach europejskich (Hiszpania, Belgia, Portugalia, Polska). Działalność firmy na terenie Polski obejmuje budowę i sprzedaż mieszkań na terenie Warszawy, Wrocławia i Poznania.

Polnord – posiada największy bank ziemi spośród wszystkich polskich deweloperów, który pozwala zrealizować prawie milion m² powierzchni mieszkalnej i użytkowej. oraz największy wśród polskich deweloperskich spółek giełdowych kapitał własny. Polnord jest członkiem-założycielem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Archicom – dziś Archicom jest jednym z największych i najdłużej działających deweloperów na dolnośląskim rynku nieruchomości. Grupa Archicom to 30 lat doświadczeń, 120 specjalistów, i 150 zrealizowanych inwestycji, 13 000 zadowolonych mieszkańców i 6000 osób pracujących w biurowcach.

Echo Investment – spółka realizuje inwestycje w czterech głównych segmentach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.Ponadto spółka posiada oraz zarządza największym w Polsce portfelem domów studenckich.

Dantex – spółka jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się deweloperów na stołecznym rynku, czego potwierdzenie stanowi sprzedaż ponad 880 lokali w 2016 r.

Ranking Deweloperów

Sprzedane mieszkania w roku 2016 (w nawiasie rok 2015)

Murapol- 3042  (2400)
Robyg- 2957 (2333)
Dom Development- 2735 (2383)
Atal- 2436 (1689)
LC Corp- 2092 (2072)
Budimex Nieruchomości- 1615 (1918)
J. W. Construction- 1575 (1569)
Bouygues Immobiler- 1100
Polnord- 1023 (1054)
Archicom- 942 (611)
Echo Investment- 925 (591)
Dantex- 880

O nas

Flateo to niezależny ranking deweloperów. Monitorujemy i sprawdzamy firmy deweloperskie na terenie całej Polski. Dodatkowo, masz u nas możliwość znalezienia mieszkania w swoim mieście. Wystarczy że przejdziesz do sekcji mieszkania. W rubryce deweloperzy znajdziesz spis firm deweloperskich z całej Polski, również na terenie swojego miasta.

Wiemy, że kupno własnego mieszkania nie dla wszystkich jest prostą sprawą. Wiele osób nie wie na co zwracać uwagę podczas wyboru, nie wie którzy deweloperzy są godni zaufania, czy inwestycja będzie gotowa na czas. Takie pytania pojawiają się, ponieważ każdy chce kupić jak najlepsze mieszkanie. Właśnie dlatego powstało takie miejsce jak Flateo.

U nas wybierzesz swoje wymarzone mieszkanie. Chcemy pomóc Ci na każdym etapie jego zakupu. Możesz sam porównać interesujące Cię inwestycje lub napisać do naszych specjalistów, którzy wybiorą dla Ciebie najlepszą ofertę pasującą do Twoich wytycznych. To właśnie dla Ciebie negocjujemy z deweloperami o uzyskanie jak największej ilości danych dotyczących mieszkania i jak najlepsze przedstawienie ich. U nas znajdziesz tylko rzetelne informacje o deweloperach i ich inwestycjach.

Na blogu zawsze znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania związane z kupnem mieszkania i przeprowadzką. Dowiesz się między innymi jak wybrać dewelopera. Przeczytasz także o tym, jak można urządzić swoje mieszkanie, jakie trendy panują w wystroju wnętrz, gdzie warto kupować meble. Mamy nadzieję, że z nami zakup pierwszego mieszkania będzie udanym wyborem.